خیال می کنید ما از حال شما مطلع نیستیم!

بسم الله الرحمن الرحیم

مرحوم حضرت آیت الله بهجت ـ رحمه الله تعالی ـ فرمودند:

آقایی از مدرسین می گفت: هر وقت ابتلا و هم و حزنی در نجف به من دست می داد، غسل و طهارت می نمودم و به حرم می رفتم. گویا به حضرت امیر ـ علیه السلام ـ پناه می بردم، و برای ابتلا و هم و حزن من راه چاره و علاجی مشخص می شد!

حضرت امیر المومنین و نیز هر کدام از ائمه اطهار ـ علیهم السلام ـ نسبت به قاصدین و مجاورین و زایرین مانند پدر مهربان نسبت به اولادش می باشد.

آقای دیگری می گفت: هر وقت گرفتار و مهموم و مغموم می شوم، در ایوان طلای حضرت امیر المومنین ـ علیه السلام ـ می نشینم و به بارگاه آن حضرت نگاه می کنم و هم و غم و یا گرفتاری ام رفع می شود!

در توسلات به حضرات معصومین ـ علیهم السلام ـ به بعضی نقدا چیزی می رسد و گرفتاری آن ها رفع می شود، ولی بعضی دیگر بدون این که به آن ها چیزی برسد آسوده می شوند و با خیال راحت بر می گردند.

آقای دیگری می گفت: مدت ها به فقر گرفتاری مبتلا بودم، چهل روز به امام زمان ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ متوسل شدم و به آن حضرت عریضه نوشتم و در آب جاری انداختم، روز آخر صدایی شنیدم که مرا با نام و نام پدر خواند و گفت: خیال می کنید ما از حال شما مطلع نیستیم! بدون آن که چیزی بدهد. آن صدا، سوز دل مرا آرام کرد، مثل این که آب روی آتش بریزند.

/ 1 نظر / 13 بازدید
مهندس پورسکندری

وبلاگ خوبی داری