امام عصر،پشتیبان محکم مراجع تقلید است...

بسم الله الرحمن الرحیم

مرحوم حضرت آیت الله بهجت ـ رحمه الله تعالی ـ فرمودند:

آقا سید ابو الحسن اصفهانی ـ رحمه الله تعالی ـ برای یکی از علمای سنّی یا فردی سنّی، مجلس فاتحه اقامه کرد. شخصی با واسطه به ایشان اعتراض کرده بود که چرا از سهم امام ـ علیه السلام ـ این گونه مجالس را برگزار می کنید؟ با این که از ایشان، این گونه کارها سابقه نداشت و فقط چند سفر که به سامرّا مشرف شد، در یک سفر به خدّام آن جا که بسیاری و بلکه بیشتر آن ها جز چند نفر سنّی بودند، تقسیمی داده بودند.

مرحوم آقا سید ابو الحسن ـ رحمه الله تعالی ـ بعد از اعتراض، به شخص معترض ورقه سبزی را نشان داده بود که بنا بر نقل به خط و امضای حضرت غایب ـ عجّل الله تعالی فرجه الشریف ـ بود و ایشان هم یقین کرده بودند که ورقه از جانب آن حضرت است که به مرحوم سید اصفهانی اجازه فرموده اند که سهم امام ـ علیه السلام ـ را در آن چه موجب اعتلای مذهب حق است، مصرف نمایند.

...........................................................................

نتیجه ای که می توان از این داستان تاثیرگذار گرفت، این است که امام غایب ـ عجّل الله تعالی فرجه الشریف ـ با دست کریمانه خود، حافظ و نگه دار مراجع بزرگوار تقلید است؛ پس چه بهتر که زمام امور خویش را به این سربازان والامقام  بسپاریم و صلاحدید ایشان را خواست و اراده امام عصر ـ عجّل الله تعالی فرجه الشریف ـ تلقی کنیم.

/ 0 نظر / 13 بازدید