ما باید غمخوار برادران مصیبت دیده خود باشیم...

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت الله بهجت ـ رحمه الله تعالی ـ فرمودند:

با این که اندوه و شادی مومن به دیگر مومنان سرایت می کند چرا ما با این همه بلاها و مصائب که بر اهل ایمان وارد می گردد، بی تفاوت هستیم؟!  یا ما ایمان نداریم و یا آن ها، و یا قلبها قسی شده است. در روایت است که ظهور قائم آل محمد ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ (( بَعدَ قَسوَةِ القُلُوبِ )) ؛ ( بعد از قساوت دل ها ) خواهد بود.

...........................................................................................

نکته: ظاهرا این سخن را ایشان، هنگامی که عراق را علیه ایران به برادر کشی تحریک کردند، ایراد فرموده اند ولی باز در زمان ما، این سخن کاملا زنده است؛ برادران ما را در بحرین و افغانستان و پاکستان و کشورهای دیگر، سر می برند، آن وقت ما به فکر تفریح و شادی خود هستیم!! خدا می داند که حضرت غایب ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ از دیدن چنین صحنه هایی چقدر زجر می کشد.

استاد بزرگواری می فرمود: یکی از بزرگان[1]، به محضر امام زمان ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ مشرف شده بود؛ ایشان گله ای کرده بودند که واقعا باید ما درس بگیریم؛ فرموده بودند: من در یکی از اماکن متبرکه از یکی از خدام چایی خواستم و او مرا رد کرد!

خادم که امام ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ را نمی شناخت؛ فقط می دانست او یکی از شیعیان است و با همین نیت، به او چایی نداده بود؛ در حقیقت چایی را از یک شیعه منع کرده بود نه امام عصر ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ ؛ آن وقت امام اندوهگین شده بودند که چرا یک شیعه باید جوری باشد که حتی یک چایی را از برادرش منع کند.

حال اگر امام عصر ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ از یک مساله این چنینی اندوهگین می شوند، از این بی تفاوتی ما نسبت به برادرانمان چقدر آه و اندوه می خورند؟! خدا لیاقت دهد تا همه مسلمین را به مثابه برادران خود قبول کنیم.


[1] - مرحوم آقای شفتی ، شاید هم فشندی؛ تردید از بنده است.

/ 2 نظر / 14 بازدید
پایگاه خبری سبد نیوز (www.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.com)

ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی پایگاه خبری سبد نیوز پس از ماه ها تحقیقات آکادمیک و میدانی به این نتیجه رسید که تنها در سه حوزه فرهنگ و هنر ، اقتصاد و فن آوری اطلاعات اخبار و رویدادهای گوناگون را از ده ها خبرگزاری ، روزنامه ها، سایت ، شبکه های ماهواره ای و... جمع آوری کند و در بخش ها و زیر مجموعه های تخصصی در اختیار علاقمندان بگذارد. چناچه شما نیز همچون هزاران کاربر دیگر دغدغه هایی از جنس هنری ، اقتصادی و یا آی تی دارید با ما همراه شوید و در صورت تمایل می توانید آخرین اخبار این پایگاه را در سایت و یا وبلاگ خود داشته باشید، کد اخبار سبد نیوز را از آدرس زیر در وبلاگ خود کپی کنید: http://w‌w‌w‌.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.c‌o‌m/links.php با تشکر پایگاه خبری سبد نیوز w‌w‌w‌.s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s.‌c‌o‌m i‌n‌f‌o‌@‌s‌a‌b‌a‌d‌n‌e‌w‌s‌.‌c‌o‌m

سارینا

سلام عزيزم سايت ما وبسايت هايي با مطالب زيبا و مفيد رو به همه معرفي ميکنه و ميتونيم آمار بازديدت رو توي كمترين زمان ممكن، چندين برابر كنيم که اين کار باعث افزايش رتبه شما در گوگل و الکسا ميشود. .. با عضو شدن در سايت 300 بازديد رايگان دريافت کنيد!!!! اين سايت مخصوص بچه هاي گل پرشين بلاگ هستش [بغل][ماچ]