اهل بیت مقام واحد دارند ولی مجری امام عصر است ...

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت الله بهجت ـ رحمه الله ـ فرمودند:

پارسال شخصی در مشهد کنار من آمد و گفت: دیشب در حرم امام رضا ـ علیه السلام ـ پنج کرامت از حضرت مشاهده کردم.

هم چنین این که امسال شنیدم: دو نفر که هر دو عرب و از معاودین مقیم مشهد که به بیماری سخت مبتلا بودند، جداگانه برای شفا و قضای حاجت خویش به امام رضا ـ علیه السلام ـ متوسل شده اند و هر دو گفته اند: همان توسل در خواب حضرت معصومه ـ علیها السلام ـ را در خواب دیدیم که فرمود: (( حضرت رضا ـ علیه السلام ـ فرمودند: حاجت شما برآورده شده است. )) و به یکی از آن ها که کنار سرش به عمل جراحی احتیاج داشته، فرمود: (( دیگر احتیاج به عمل نداری. )) و به دیگری فرمود: (( خیلی گریه کردی، زیاد گریه نکنید؛ زیرا حضرت از گریه شما زوار و دوستان متأذی و متأثر می شود. ))

از این جا استفاده می شود که حضرت رضا و حضرت معصومه ـ علیهما السلام ـ با هم اتحاد و اتصال دارند، بلکه همه نور واحدند، لذا انسان به هر کدام که متوسل شود، از دیگری جواب می گیرد، البته مُصحّحی[1] در کار هست. هم چنان که حضرت رسول ـ صلّی الله علیه و آله و سلّم ـ حاجت خواسته اند و ایشان به حضرت امیر ـ علیه السلام ـ و آن حضرت به امام حسن ـ علیه السلام ـ تا امام زمان ـ عجّل الله تعالی فرجه الشریف ـ حواله داده اند؛ زیرا مجری امور در این زمان، آن حضرت است.

....................................................................

نکته:

این که اهل بیت ـ علیهم السلام ـ این حقیقت را به ما نشان می دهند، در واقع می خواهند بفهمانند که در این زمان، بایست به فکر امام غایب ـ عجّل الله تعالی فرجه الشریف ـ باشیم؛ گر چه سایر ائمه ـ علیهم السلام ـ هر کدام همان مقام را دارا هستند، ولی مجری زمان ما ولیعصر ـ عجّل الله تعالی فرجه الشریف ـ است؛ پس چه زیباست که روزانه، وقتی از خود را برای شناخت حضرت اختصاص دهیم؛ چون ایشان زندانی جهل ما هستند.

به امید شناخت حضرتش ...


[1] - راه حل، توجیه

/ 1 نظر / 13 بازدید
sajjadxxx

سلام به بهترين سايت موزيك ايران بپيونديد ! آهنگ هاي خارجي جديد ، رپ فارسي ، بيوگرافي رپخوناي ايران ....... www.king2music5.com