شیعه غرق سرور ، با دلی پر از اندوه !

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت الله بهجت فرمودند :

چه مصائبی بر امام زمان  ـ عجّل الله تعالی فرجه الشریف ـ که مالک همه کره زمین است و تمام امور به دست او انجام می گردد ، وارد می شود ، و آن حضرت در چه حالی است و ما در چه حالی ؟ او در زندان است و خوشی و راحتی ندارد ، و ما چقدر از مطلب غافلیم و توجه نداریم !

کسانی که در خواب و بیداری تشرف حاصل نموده اند ، از آن حضرت شنیده اند که فرموده است : (( برای فرج من زیاد دعا کنید . )) خدا می داند تعداد این دعاها باید چه قدر باشد تا مصلحت ظهور فراهم آید . قطعا اگر کسانی در دعا جدی و راستگو باشند و به همّ و ناراحتی اهل بیت ـ علیهم السلام ـ مهموم ، و به سرور آنان مستبشر باشند ، مُبصَراتی خواهند داشت و قطعا مثل ما چشم بسته نیستند . باید دعا را با شرایط آن کرد . و توبه از گناهان از جمله شرایط دعا است ، چنان که فرموده اند :

(( دُعاءُ التائِبِ مُستَجابٌ . )) : دعای شخصی که توبه کند ، اجابت می گردد .

نه این که برای تعجیل فرج دعا کنیم و کارهایمان برای تبعید و تأجیل[1] فرج آن حضرت باشد .

تنها انتظار فرج کافی نیست ؛ تهیُّأ ، بلکه طاعت و بندگی نیز لازم است ، و مخصوصا با توجه به قضایایی که پیش از ظهور امام زمان ـ عجّل الله تعالی فرجه الشریف ـ واقع می شود ، به حدی که :

(( مُلِئَت ظُلماً و جَوراً . )) : جهان مملو از ظلم و جور می گردد .

خدا می داند که به واسطه ضعف ایمان بر سر افراد چه می آید . خدا کند ظهور آن حضرت با عافیت مطلقه برای اهل ایمان باشد و زود تحقق پیدا کند . مگر امکان دارد عافیت مطلقه بدون ایمان و طاعت و بندگی انجام گیرد ؟! خدا به اهل ایمان توفیق دهد که از فِتَن مُضِلّه کناره گیری کنند .

نکته :

پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ فرموده اند :

أنا و عَلِیٌّ أَبَوا هَذِه الأمَّةِ : من و علی بن ابی طالب ، دو پدر این امت هستیم .

و در زمان فعلی ما که پیامبر و نیز امیر المومنین ـ سلام الله علیهما ـ حضور جسمی در این عالم ندارند ، وارث ایشان در امر پدری امت ، امام زمان ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ است .

گر چه امشب نیمه شعبان است و ما شیعیان ، این روز را به عنوان سال روز میلاد پدرمان ، مهدی موعود ، جشن می گیریم ، ولی نباید از این حقیقت غافل باشیم که پدر ما ، زندانی اعمال ماست ، پس بایست مثل کسانی مسرور باشیم که در غم فراق عزیزترینشان ، دل به میلاد او خوش کرده اند .

بهترین عیدی ما به پدر ، ترک معصیت و کمک در امر فرج است . گویی ما شیعیان خطاب به مولایمان عرض می کنیم : آقا اذن نگاه می خواهیم ، او نیز می فرماید : من هم از شما ، ترک گناه می خواهم .

با حفظ این مقدمه ، نیمه شعبان بر همگان مبارک باد ...  


[1] - دور کردن و به تاخیر انداختن

/ 1 نظر / 12 بازدید
نجمه

بر چهره پر ز نور مهدی صلوات / بر جان و دل صبور مهدی صلوات تا امر فرج شود مهیا بفرست / بهر فرج و ظهور مهدی صلوات . . .